Obywatelskie kółko medialne

Teatr BynajmniejPROGRAM WARSZTATÓW MULTIMEDIALNYCH DLA MŁODZIEŻY

„Myślimy Globalnie – Działamy Lokalnie”

Cel główny:
– Zdobycie przez słuchaczy podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie produkcji multimedialnych,organizacji imprez integracyjnych i kształtowania postaw pro-obywatelskich oraz pozyskania wiedzy ekologicznej mających na celu stworzenie zaangażowanej grupy młodzieży.

TEMAT : SKAD PRZYCHODZIMY, DOKAD ZMIERZAMY – Digital Stories

W ramach warsztatów przygotowywane są scenki multimedialne.
Beneficjenci maja za zadanie wypracować końcowa wersje scenek które wezmą udział w konkursie.
Przygotowujemy scenki 3-5 min w wersji elektronicznej, czyli:
– nagrania video: kamera, aparat, komórka
lub
– nagrania audio: dyktafon/komórka

Zbieramy również materiał foto dotyczący czy to osoby, czy miejsca czy okresu w którym historyjka się dzieje. Może to być wywiad z ciekawa osoba, wspomnienia członka rodziny własne przemyślenia na temat historii – świata/Polski/Wieliczki. Każda forma dozwolona. Wydźwięk ekologiczny mile widziany.

Warsztaty mają na celu przybliżenie naszej wspólnej historii, wzmocnienie integracji międzypokoleniowej oraz wzmocnienie postaw pro-obywatelskich poprzez wspólne działania wolontariackie podczas organizowanych imprez integracyjnych/szkoleń z seniorami i dziećmi. Kolejnym celem jest uczestnictwo w licznych warsztatach mających na celu podniesienie kompetycji organizatorskich/językowych/artystycznych oraz pomoc w nawiązaniu kontaktów miedzy innymi organizacjami młodzieżowymi/teatrami amatorskimi w kraju i na świecie. Umiejętności te wraz z zaangażowaniem społecznym maja na celu zdobycie umiejętności stworzenia prężnej organizacji zdolnej do pozyskiwania grantów i ich realizacji w niedalekiej przyszłości.

Osiągnięcia:

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą posiadali umiejętność samodzielnego stworzenia przekazu multimedialnego, nawiązania kontaktów wśród rożnych grup wiekowych, organizacji imprez integracyjnych, konkursow i przeglądów. Pozyskają wiedzę na temat działań pro-ekologicznych i obywatelskich.

Stowarzyszenie Młodych Artystów Eco Power © 2019 Frontier Theme