3. Niepołomice

SPRAWOZDANIE Z TRZECIEGO PLENERU ARTYSTYCZNEGO 
„WĘDRÓWKI ZE SZTUKĄ”

W dniu 2 sierpnia 2014 roku odbyło się trzecie spotkanie z cyklu plenerów artystycznych „Wędrówki ze Sztuką” organizowanych przez Stowarzyszenie Moje Krzyszkowice, a współfinansowanych ze środków Powiatu Wielickiego.

W sobotni poranek uczestnicy oraz organizatorzy zorganizowali dojazd by o godzinie dziesiątej zacząć zwiedzanie Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Po interesującej wycieczce z przewodnikiem, grupa udała się do sali wystawowej z malarstwem. Następnie, gdy uczestnicy oglądnęli dzieła sztuki i pełni podziwu opuścili Zamek udali się na przerwę „drożdżówkową” poprzedzającą kolejny punkt programu. Posileni udali się do Muzeum Fonografii w Niepołomicach gdzie mieli możliwość zapoznania się z dawnymi urządzeniami do odtwarzania dźwięku oraz przeniesienia się do klimatu czasów sprzed iPoda i Mp4.

Po aktywnym zwiedzaniu rozgoszczono się w Osadzie Podegrodzie, gdzie korzystając z uprzejmości Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach odbyła się warsztatowa część pleneru. W jego trakcie powstały dzieła malarskie, przy użyciu farb akrylowych oraz akwarelowych, jak również fotografie. Nie zabrakło także kiełbaski z grilla i napojów. Zajęcia skończyły się około godziny 15.30.

W spotkaniu udział wzięło łącznie 13 osób, wśród których znaleźli się uczestnicy, organizatorzy oraz artyści, którzy chętnie służyli radą i pomocą.

 

Galeria zdjęć z pleneru

 

 

 

Program pobytu w Niepołomicach:

– Zbiórka na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach o godzinie 9,45

– Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem 10-11,45 (wystawa dotycząca historii zamku, oraz wystawa malarstwa),

– Przejście do Muzeum Fonografii, przerwa na drożdżówkę,

– Zwiedzania  Muzeum Fonografii 12.00 – 13.00,

– Przejście do Osady Podegrodzie na zajęcia plastyczne, grill,

– planowany powrót około godziny 15.00

_______________________________________________________________

Organizator przewiduje zwrot kosztów dojazdu na zajęcia plenerowe uczestnikom wyłącznie środkami komunikacji publicznej (busy, mpk, pkp)  wyłącznie po przekazaniu organizatorom w dniu pleneru skasowanego biletu oraz paragonu/faktury wystawionej na Stowarzyszenie za zakupiony bilet.

 

 

 

 

Stowarzyszenie Młodych Artystów Eco Power © 2019 Frontier Theme