Projekt Erasmus Plus
To nazwa projektu, który my, jako grupa młodych ludzi pod przewodnictwem OZ Guľôčka, zrealizowaliśmy w 2021 roku.
Zorganizowaliśmy pięć rodzajów warsztatów z różnymi grupami dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których rozmawialiśmy na ważne tematy, bardzo ściśle związane z naszą codziennością. Nasze podstawowe potrzeby – wysokiej jakości jedzenie i picie.
Aktywnie angażujemy się w zdrowie psychiczne i fizyczne, bo tylko w ten sposób możemy spełniać swoje marzenia i wieść dobre życie. Czy to w szkole, czy w pracy.
Przygotowaliśmy miejsca do aktywnego wypoczynku i wypoczynku, z których może korzystać ogół społeczeństwa i młodzież.
Nauczyliśmy się, jak poprawnie prezentować nasze pomysły i wiedzę, którą zdobyliśmy poprzez naukę i praktykę. Wyjaśnienie informacji tak, aby można je było zrozumieć, było dla nas wyzwaniem.
Tematy ściśle związane z ochroną środowiska, odpadami, lokalną żywnością oraz różnorodnością i różnorodnością wśród ludzi stały się podstawą naszego myślenia i przekazywania wysokiej jakości informacji wśród rówieśników.
Odkryliśmy, że edukacja w formie edukacji rówieśniczej jest bardzo ważna dla prawidłowego zrozumienia kontekstu i późniejszej interpretacji informacji. Dużo wyjaśnialiśmy, aby temat był dobrze zrozumiany i miał swoich zwolenników również w praktycznych zastosowaniach.
Nie mówimy o aplikacjach w telefonach komórkowych i urządzeniach inteligentnych, ale wręcz przeciwnie o prawdziwym przykładzie i pracy z ludźmi i dla ludzi.
Wzorce i pokazy tego, jak można coś zrobić, są również bardzo ważne dla młodego pokolenia, dlatego będziemy kontynuować i rozwijać te tematy coraz bardziej.
Na Słowacji, w Czechach i Polsce dla naszych partnerów powstały ciekawe elementy o aromatycznym, emocjonalnym i wertykalnym charakterze, które sprawiają, że przestrzeń publiczna jest wyjątkowa i przyciąga przechodniów – miejscem do myślenia, zwalniania i refleksji. Tak, tak można robić rzeczy i są one interesujące.
Mając to na uwadze, weszliśmy w projekt, aby młodzi ludzie angażowali się w praktyczne realizacje i myśleli o tym, co robimy w życiu codziennym. Abyśmy mogli o nich myśleć i szukać rozwiązań do poprawy i zmiany.
Zwieńczeniem naszych wysiłków w każdej organizacji – ProRok, SMART, OZ Guľôčka był Dzień Harmonic, który zrealizowaliśmy na Słowacji – w Levicach i Kalnej nad Hronom.
Był to dzień pełen sportu, ruchu, relaksu na emocjonalnym chodniku i degustacji specjałów na Targu Rolniczym w Kalnej nad Hronom.
Był to zwieńczenie naszych wysiłków, aby pokazać i nauczyć naszych rówieśników, a także dorosłych i seniorów, jak ważne jest, aby wiedzieć, skąd pochodzi nasze jedzenie, jak z nimi pracować, gdy dotrą do naszego stołu i co możemy zrobić inaczej, aby bądź odpowiedzialnymi konsumentami i mieszkańcami naszej planety.