5. Śledziejowice

SPRAWOZDANIE Z PIĄTEGO PLENERU ARTYSTYCZNEGO
„WĘDRÓWKI ZE SZTUKĄ”

W dniu 30 sierpnia 2014 roku odbyło się piąte i ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu plenerów artystycznych „Wędrówki ze Sztuką” organizowanych przez Stowarzyszenie Moje Krzyszkowice, a współfinansowanych ze środków Powiatu Wielickiego.

W sobotni poranek uczestnicy oraz organizatorzy zorganizowali dojazd by o godzinie dziesiątej spotkać się przy bramie dworu w Śledziejowicach. Dzięki gościnności gospodarzy plener odbył się w uroczym parku angielskim okalającym posiadłość. Podziwiając zarówno architekturę Dworu, jak i piękno przyrody pamiętającej czasy, gdy Puszcza Niepołomicka sięgała Wieliczki, uczestnicy wzięli w garść pędzle oraz pastele i tworzyli piękne dzieła. Dzieci korzystając z pomocy gazetek malowały zwierzęta, a grupa fotografów znajdowała motywy i inspiracje na każdym kroku. Tym twórczym czynnością towarzyszyło ciasto truflowe oraz kawa/herbata, natomiast około godziny 12.00 rozpalono grilla, a po posiłku i sprzątaniu około 14.30 zebrano się do domów. W ten sposób dobiegły końca tegoroczne plenery artystyczne.

W spotkaniu udział wzięło łącznie 20 osób, wśród których znaleźli się uczestnicy oraz artyści, którzy chętnie służyli radą i pomocą.

 

Galeria zdjęć z pleneru

 ________________________________________________________________________

ŚLEDZIEJOWICE 30 sierpnia 

Ostatnie plenerowe zajęcia z cyklu „Wędrówki ze sztuką” odbędą się w  urokliwym parku angielskim otaczającym zabytkowy dwór w Śledziejowicach.

Spotykamy się 30 sierpnia o godzinie 9,45 przed przed bramą wjazdową do dworu w Śledziejowicach, aby o godzinie 10.00 dzięki życzliwości właścicieli móc zobaczyć zabytkową posiadłość dworską oraz otaczający ją piękny i bardzo stary park.

poniżej mapka jak dojechać do dworu:
Wyświetl mapę

 

Stowarzyszenie Młodych Artystów Eco Power © 2019 Frontier Theme