4. Staniątki

 

SPRAWOZDANIE Z CZWARTEGO PLENERU ARTYSTYCZNEGO
 „WĘDRÓWKI ZE SZTUKĄ”

W dniu 15 sierpnia 2014 roku odbyło się czwarte spotkanie z cyklu plenerów artystycznych „Wędrówki ze Sztuką” organizowanych przez Stowarzyszenie Moje Krzyszkowice, a współfinansowanych ze środków Powiatu Wielickiego.

 

W piątkowy, świąteczny poranek uczestnicy oraz organizatorzy zorganizowali dojazd by o godzinie dziesiątej spotkać się przy Klasztorze sióstr Benedyktynek w Staniątkach. Dzięki gościnności sióstr zorganizowano przestrzeń twórczą w ogrodzie przyklasztornym. Rozłożono sprzęty oraz przygotowano poczęstunek. Część osób chwyciła się za malowanie akrylami, rysowanie pastelami, czy fotografowanie. W międzyczasie uczestnicy pleneru korzystali z możliwości zwiedzenia Klasztoru w ramach akcji Noc klasztorów – Cracovia Sacra. W jego trakcie mieli możliwość zapoznania się z historią Klasztoru, jego obecnym funkcjonowaniu oraz okazję do obejrzenia miejsc za klauzurą,  pełnych starych stylów i malowideł naściennych. Siostry również chętnie odpowiadały na pytania. W ogrodzie natomiast powstawały dzieła sztuki, a towarzyszyły im smaki i zapachy kiełbaski z grilla. Po godzinie 14 posprzątano teren i rozjechano się do domów.

 

W spotkaniu udział wzięło łącznie 11 osób, wśród których znaleźli się uczestnicy oraz artyści, którzy chętnie służyli radą i pomocą.

 

Galeria zdjęć z pleneru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 sierpnia (piątek)

Program pobytu w Staniątkach:

– Zbiórka na placu przed wejściem do kościoła przy klasztorze w Staniątkach  10.00,
– Przejście do ogrodów klasztornych, rozpoczęcie zajęć,
–  W trakcie trwania zajęć będzie możliwość zwiedzenia muzeum oraz części klasztoru w ramach CRACOVIA SACRA 2014 ( tutaj więcej informacji).
– Ciepły posiłek (Grill) przewidziany około godziny 14.00
– Pragnąc umożliwić uczestnikom wzięcie udziału w przewidywanym o godzinie 16.00 koncercie w ramach festiwalu  CRACOVIA SACRA w przyklasztornym kościele w zależności od zainteresowania uczestników zajęcia mogą przedłużyć się do godziny 15,30
_______________________________________________________________

Organizator przewiduje zwrot kosztów dojazdu na zajęcia plenerowe uczestnikom wyłącznie środkami komunikacji publicznej (busy, mpk, pkp) wyłącznie po przekazaniu organizatorom w dniu pleneru skasowanego biletu oraz paragonu/faktury wystawionej na Stowarzyszenie za zakupiony bilet.

 

Stowarzyszenie Młodych Artystów Eco Power © 2019 Frontier Theme