Konferencja: Co Nowego Pod Słońcem

Stowarzyszenie MOJE KRZYSZKOWICE,
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych SOLNY GWAREK,
Fundacja Instytut Rozwoju Społeczeństwa

zapraszają nauczycieli i pedagogów z terenu Powiatu Wielickiego na KONFERENCJE z zakresu EDUKACJI GLOBALNEJ pt. Co Nowego Pod Słońcem

Część 1

 odbędzie się w auli Starostwa Wielickiego, ul. E. Dembowskiego 2

10:30-11:00 – Rejestracja, wprowadzenie do tematu Globalnej Edukacji
11:00-12:00 – Wykład na temat Zrównoważonego Rozwoju/Świadomego konsumenta
12:00-14:00 – Warsztaty, scenariusze lekcji dla dzieci i młodzieży Ekologia, etc.
14:00-15:00 – Przerwa obiadowa

Część 2

aula Liceum Ogólnokształcącego im. J. Matejki, ul. J. Piłsudskiego 18

15.15 – 17.30 – prezentacja multimedialna na temat Krajów Globalnego Południa oraz występ artystyczny:  JUSTBLUES – artyści krakowscy (min. Antoni Krupa – muzyk i prezenter Radia Kraków) oraz LANDY – muzyk, artysta multimedialny z Nowego Jorku. Zaprezentują muzykę bluesowa, rockandrollowa i reggae o pozytywnym wydźwięku nawiązująca do kultur całego świata.

Konferencja ma na celu przybliżenie tematu Edukacji Globalnej (wśród nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych). Pokazanie jak wykorzystać istniejący materiał bez obarczania zbędną wiedzą , do tworzenia interesujących lekcji na każdym poziomie nauczania – pobudzających wyobraźnię i zaangażowanie uczniów.

Edukacja Globalna jest częścią podstawy programowej kształcenia ogólnego. Podczas warsztatów zaprezentowane będą materiały między innymi tworzone pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapewniamy materiały szkoleniowe z konspektami zajęć do wykorzystania. Szczegółowy program prześlemy po rejestracji – w razie pytań prosimy o kontakt.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w warsztatach do dnia 10 listopada 2013 ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia prosimy przesyłać wypełniając poniższy formularz lub telefonicznie 792 592 477

Rejestracja

[contact-form-7 id=”95″ title=”Rejestracja Co Nowego Pod Słońcem”]

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Stowarzyszenie Młodych Artystów Eco Power © 2019 Frontier Theme